15 Temmuz’da Şehitlerimizin kabri ziyaret edildi

15 Temmuz’da Şehitlerimizin kabri ziyaret edildi

15 Temmuz’da Şehitlerimizin kabri ziyaret edildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı çerçevesinde; Şehir Mezarlığında bulunan Şehitlikteki Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edildi, Kur ‘an-ı Kerim okundu dualar edildi.

Daha sonra Aziz Şehitlerimizin ruhu için; Öğle Namazı vaktinde Zeytinli Camii’nde okunan Mevlid-i Şerif ile Kur’an-ı Kerim sonrası Şehitlerimiz için okunan hatimlerin duası yapıldı ve şehit yakınları, kahraman gaziler ile İlçe protokolü yemek yedi.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, “Bu milletin istiklaline, İstikbaline, Cumhuriyetine,  Demokrasisine, Aziz Vatanına kasteden şer odakları dün olduğu gibi bugün de,  yarın da hezimete uğramaya mahkumdur. 15 Temmuz 2016 günü FETÖ ile onun içteki ve dıştaki işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi karşısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanlara koşan Aziz Milletimizin Kahraman Evlatları; uçak ve helikopterlerden hainlerce yağdırılan bomba ve kurşunlara, tankların namlusunun önüne göğsünü siper ederek ülkemizin birliği ve dirliğine, Türk milletinin aziz vatanına, istiklaline, istikbaline, demokrasisine kasteden hainlere gereken cevabı vermiş, böylece tarih boyunca yazdığı destanlara yeni bir destan daha eklemiştir. Bu destanın adı 15 Temmuz Destanı’dır. Bugün bir kez daha en iyi şekilde gösterdiğimiz güçlü birlik ve beraberlik anlayışı,vatan sevgisi,istiklâl ve istikbalimize sahip çıkma bilinci ve kararlılığıyla içten ve dıştan gelecek bütün tehlikeleri ve saldırıları berteraf edebileceğimizi ve bu Aziz vatandan bir çakıl taşını dahi kimseye vermeyeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.Dış güçlerin maşası olan hain terör örgütlerinin  bütün engelleme girişimlerine  rağmen Aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla;geçmişten devraldığımız sorumluluklarımızı yerine getirme, muassır  medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefini gerçekleştirerek daha da güçlü ve zengin Türkiye’yi inşa etme inanç ve kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyuyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle; 15 Temmuz Destanı ile vatan söz konusu olduğunda her şeyinden  vazgeçebilen ve gerisini teferruat sayan bir millet olduğumuzu bir kez daha bütün dünyaya gösteren Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,Kahraman Gazilerimize şükran duygularıyla sağlık ve sıhhat diliyorum” dedi.

15 defa okundu , , kategorisinde, 17 Tem 2019 - 11:27 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz