Amacımız; Bizden Sonraki Nesillere Daha Yaşanılabilir Şehirler Bırakmak

Amacımız; Bizden Sonraki Nesillere Daha Yaşanılabilir Şehirler Bırakmak

Amacımız; Bizden Sonraki Nesillere Daha Yaşanılabilir Şehirler Bırakmak

Silifke Belediyesinin 2020-2024 Stratejik Plan çalışmaları Göksu otelde yapılan  bilgilendirme toplantısı ile başladı. Toplantıya kentimizin bütün bürokratları, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları, vakıflar, derneklerin temsilcileri katıldı.

Silifke Belediyesinin  2020-2024 dönemi stratejik planının hazırlanması için İlçemiz Göksu otelde yapılan toplantıya ilçemizin bütün kurum ve kuruluşları katıldı.  Silifke Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından organize edilen ve toplantının açılışını ve sunumu yapan Çiğdem Sağında “Bizler bu şehrin sahipleri değil, emanetçisiyiz.  Katılımcılığı ve şeffaflığı en üst seviyede tutacağız. Bizden sonraki nesillere daha yaşanılabilir şehirler bırakmak için bu önemli iki ilkeyi çok önemsiyoruz. Şehri ilgilendiren her konuda görüş ve önerileri beklediğimizi her platformda ifade ediyoruz.

Vatandaşlarımız, üniversitemiz, STK’larımız ve tüm paydaşlarımızın dâhil olacağı bir stratejik plan hazırlayacağız.”diye konuştu.

Toplantıda Silifke Belediyesi Strateji Geliştirme Birim sorumlusu, Çiğdem Sağında stratejik planın hazırlanması ile ilgili bilgiler verdi. Stratejik planlamanın nüfusu 50 binin üzerinde olan belediyeler tarafından hazırlanması gereken bir vizyon planı olduğunu belirterek, toplantının amacının stratejik planlama konusunda farkındalık oluşturmak, temel konularda bilgilendirmek, yöntem konusunda önerilerde bulunmak ve yol gösterici çalışmalar yapmak olduğunu da belirten Sağında, Belediyemizde 7 kişilik bir ekiple çalışmalarımızı sürdürüyoruz, Silifke’mizin 2020-2024  Stratejik planını amacına uygun olarak öncelikleri öne alarak planımızı yapmayı amaçlıyoruz dedi. Başkan vekili Sadık Altınok’un selamlarını ileten Sağında, toplantıya katılanlara ve verilen anketi doldurma zahmetinde bulunan bütün katılımcılara  teşekkürlerini iletti. Toplantıya Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Enes Buğra Genç Belediye Meclis üyesi Ali Usca’da katıldı.

37 defa okundu , , kategorisinde, 08 Tem 2019 - 09:18 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz