Çöp Konteynırları Belediye Temizlik İşçileri Tarafından Dezenfekte Ediliyor

Çöp Konteynırları Belediye Temizlik İşçileri Tarafından Dezenfekte Ediliyor

Çöp Konteynırları Belediye Temizlik İşçileri Tarafından Dezenfekte Ediliyor

Silifke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İlçemiz mahalle ve sokaklarında bulunan ve mahalleye dönüşen köylerdeki çöp konteynırlarını ilaçla yıkayarak temizliyor.

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, “Kentimizde bulunan bütün çöp konteynırlarını yerinde yıkayarak, özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Yaz döneminde çöp konteynerlerini yerinde yıkayarak dezenfekte eden Belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ekiplerimiz, ilçenin muhtelif yerlerinde eskimiş çöp konteynerleri ile çöp kovalarını da yenileri ile değiştirirken; yetersiz kalan bölgelere de konteyner ve çöp kovası koyuyor. Rutin olarak yapılan dezenfekte işlemi, yaz aylarında sıcaklık nedeniyle artan kötü koku ve bakterilerin önüne geçmek için daha da arttırıldı’ dedi.

“Önceliğimiz halkımızın sağlığı”

Her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini açıklamalarına ekleyen Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, “Kullandığımız ilaçlı işlemlerle çöp konteynerlerindeki sinek oluşumu önleniyor ve ayrıca kullandığımız parfümlerle konteynerlere güzel bir koku bırakıyoruz. Bu uygulama ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz dezenfekte işlemi ile kötü koku ve bakteri oluşumunun önüne geçiyor. Bu çalışma ile sadece konteynerlerin temizliği değil, şehir içinde çeşitli atıklardan kaynaklanan kirli noktalarda da bu dezenfekte işlemini uyguluyoruz” diye konuştu.

2 defa okundu , , kategorisinde, 12 Eyl 2019 - 09:28 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz