Elbeyli’nin 50 Yıllık Su Özlemini Birlik Çözdü

Elbeyli’nin 50 Yıllık Su Özlemini Birlik Çözdü

Elbeyli’nin 50 Yıllık Su Özlemini Birlik Çözdü

Akdoğan; Tarımda Başarının Anahtarı Sulamadır. Biz Bunu Başardık Projelerimizle Mersin Bölgesini Ayağa Kaldıracağız.

Yepyeni projelerimizle Mersin bölgesinde ses getireceğiz diyen Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Ersin Akdoğan; “Erdemli’nin Elbeyli Mahallesinde yaşanan 50 yıllık su özleminin bitirdik. Mahalle sakinleri kadar biz de çok mutlu olduk. İnsanların duasını aldıysak, ne mutlu bize. İnşallah yeni projelerimizle Mersin bölgesinde yine ses getireceğiz” dedi.

Ersin Akdoğan Mahalle halkı ile bir araya gelirken, Mahallelinin büyük sevgi gösterileri ile karşılandı.

Akdoğan, “Tarımda başarının anahtarı Sulamadır. Biz bunu başardık yeni projelerimizle Mersin bölgesini ayağa kaldıracağız. Vatandaşlarımızın 50 yıllık sulama hasretini giderip çalışmalarımızla vatandaşlarımıza bayram sevinci yaşattık. Sözde değil özde çalışma yapıyoruz. Tarımsal araziler suya kavuşuyor. 50 yıllık hasret bitiyor. Elbeyli saha borulama çalışmamız hızla devam ediyor. İnşallah bütün bölgede bu çalışmaları yaygın hale getireceğiz” dedi.

HİZMETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ

“Su konusunda çalışmalarımız sürecek” diyen Akdoğan, “25 yıldır kurulamayan sulama kooperatiflerini kurduk, çiftçilerimizin yanında yer alarak su kaynaklarımızı koruma altına aldık, suyun ulaşamadığı yerlere yeni projemizde ana borular alarak yeni tarım alanlarına sulama suyu götürdük ve götürmeye devam edeceğiz. Su konusunda çalışmalarımız sürecek” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZİN HEP YANINDA OLDUK

“Çiftçimizin daha çok verim almasını sağlayacağız, çalışmalarımız sürecek” diyen Akdoğan, “Silifke, Erdemli, Mersin’in bütün mahallelerimizde çalışmalarımız var. Bu çalışmaların sonucunu almak için birçok mahallelerde milletimizi özlemini gidermek sevincini yaşatmak bizim görevimiz. Erdemli’de Elbeyli’de yaşanan 50 yıllık su özleminin bitmesi mahalle sakinleri kadar bizi de çok mutlu etmiştir. İnsanların duasını aldıysak ne mutlu bize, inşallah yeni projelerimizle Mersin bölgesinde yine ses getireceğiz. Ayrıca Silifke’ye bağlı Erenköy, Seydili, Şahmurlu ve daha bir çok yerde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

174 defa okundu , , kategorisinde, 13 Şub 2019 - 08:55 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz