Elektrik kesintisi Silifkelileri çileden çıkardı

Elektrik kesintisi Silifkelileri çileden çıkardı

Elektrik kesintisi Silifkelileri çileden çıkardı

Silifke’de hem akşam ve gece saatlerinde hem de gündüz saatlerinde yapılan Elektrik Kesintileri esnafı ve vatandaşları çileden çıkarttı. Silifke’nin dört bir yanında hemen hemen her gün yaşanan elektrikler kesintileri vatandaşları ve esnafları canından bezdirdi. Kimi tüm işi elektrikle olduğu için işini aksatırken, vatandaşlar da akşam saatlerinde karanlıkta kalıp klima çalıştıramadı.

Mersin merkez ve ilçelerindeki elektrik kesintileri vatandaşın adeta canına ‘tak’ etti. Yetkililerin arızalar dışında kesinti olmayacak şeklinde beyanda bulunmalarına rağmen kesintilerin ardı arkası kesilmiyor. Kırsal kesimlerde günlük ortalama 4-5 saat arasında yaşanan kesintiler şehir merkezinde de hayatı durma noktasına getiriyor. Vatandaşlar sık yaşanan kesintiler ve yüksek gelen faturalardan şikayetçi.

GECE YANIYORUZ GÜNDÜZ İŞLERİ DURDURUYOR

Elektrik kesintisi nedeniyle gündüz işini yapamayan esnaf, akşam da yine klimaların çalıştıramadığı için sıcaktan bunalıyor. Özellikle sıcakların arttığı ve nem oranının Yüzde 75’lere çıktığı bu günlerde elektrik sorunu yaşamak istemeklerini belirten vatandaşlar, yetkililerden biran önce çözüm bulmasını istiyor.

PAZARTESİ GECE YAPILAN ELEKTRİK KESİNTİSİ SOSYAL MEDYADA GÜNÜN KONUSU OLDU

Elektrik kesintileri nedeniyle sosyal medyada ilginç diyaloglar yaşandı. Silifke’de yaşayan ve elektrik kesintisi nedeniyle sosyal medya da paylaşım yapanlar hem güldürdü, hem düşündürdü. Bir çok paylaşım sitesinden vatandaşlar yetkililerin bir açıklama yapmasını istedi.

Sosyal medyada paylaşılanların bazıları ise şöyle:

“2020 olmuş adamlar neredeyse mars’ta domates yetiştiriyor bizler karanlıkta oturuyoruz. Verdiği olağanüstü hizmetten ötürü tedaş ‘i tebrik ediyorum”

“Silifke’de Turizm neden gelişmiyor diyenlere. EnerjiSA dan tokat gibi cevap gecikmiyor. İşte bu yüzden”

“Silifke’de elektrik kesintisi istemiyoruz. Bu şehir yıllardır kesintiye maruz kalıyor”

“Bitmedi Silifke’de yaşayanın elektrik kesintileri ile imtihanı. 21.y.y.da son derece gelişmiş ilçemizde elektrik kesintileri ile mücadele ediyoruz. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan elektrikler gider burada.Biz de durumu benimsemiş bir halde, elektrikler gelsin diye dua ederiz”

“Sahipsiz bir memlekette yaşıyoruz. Hastaları ve bebekleri de düşünün”

“Bir kaç defa daha kesip verin elektriği.. Hâlâ yanmayan cihazlar var.. Eksik iş yapmayın..”

“186 arızayı arıyorsun görüşmelerimiz kaliteli hizmet doğrultusunda kayıt altına alınacaktır diyor müşteri hizmetleriyle konuşuyorsun planlı kesinti olduğunu söylüyor. Gerçekten çok kaliteli hizmet sunuyorsunuz. Allah sizden razı olsun enerjisa!!!”

23 defa okundu , , kategorisinde, 28 Ağu 2019 - 09:40 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz