Her Cuma günü isteyen herkese bizlere kolaylıkla ulaşabilir

Her Cuma günü isteyen herkese bizlere kolaylıkla ulaşabilir

Her Cuma günü isteyen herkese bizlere kolaylıkla ulaşabilir

Her ay düzenli bir şekilde yapılan muhtarlar toplantısının Temmuz ayı programı Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’in başkanlığında Silifke Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapıldı. Kaymakam Cinbir toplantıda yaptığı konuşmada, “Her Cuma günü isteyen herkese bizlere kolaylıkla ulaşabilir” dedi.

Toplantıda Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (EnerjiSA) Silifke İşlem Merkezi Yetkilisi Mustafa Yılmaz sunum yaparken, 2017-2019 yılları arasında Silifke merkezde ve mahallelerde neler yaptıklarına dair bilgiler paylaştı.

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (EnerjiSA) Silifke İşlem Merkezi Yetkilisi Mustafa Yılmaz “2017-2019 yılları arası Mut Operasyon Mühendisi olarak görev yaptım. Temmuz ayı itibari ile Silifke’de göreve başladım. Bundan sonra Silifkeli muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla birlikte olacağım. Onların istek, şikâyet ve problemleri çözme noktasında ekibimle birlikte yardımcı olacağım. Silifke’de merkez mahallelerimizde ve çevre mahallerimizde elektrikle ilgili sorunları, sıkıntıları ekip arkadaşlarımla biliyoruz, vatandaşlarımızda duyarlı davranarak bizleri arıyor. Benden önce görev yapan Mahmut Yılmaz’ın Mersin’e tayini çıkmasından önce Silifke’de 2017’den bu zamana kadar sorunlar çözülmeye çalışıldı. İnşallah önümüzdeki dönemden itibaren de elektrikle ilgili, problemleri, çözeceğiz. Silifke’de yüzde yüz problemleri çözdük iddiasında değiliz, ama bunun için çok çalışıyoruz.”dedi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıda, Cinbir, söz alan her muhtarı tek tek dinledi, öneri, istek ve şikâyetler not alındı. Daire Müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, muhtarların şikâyetlerine anında cevap verildi.

Herkes kendi sorumluluğu içerisinde üzerine düşeni en iyi şekilde yapacaktır diyen Kaymakam Şevket Cinbir, “EnerjiSA çalışanlarına teşekkür ediyorum. Silifke’de enerji yönünden olumlu bir gelişme oldu. Hala dört dörtlük değil ama, çalışan ekipler daha da çok emek ve zaman harcayarak çalışmalarını yapıyorlar. Kaymakam olarak Silifke’nin bütün kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını yakından takip ediyorum. Zaman zaman rehberlik, zaman zaman ikazlarımı, taleplerimi ve emirlerimi veriyorum devlet adına dolayısı ile bacadan çıkan dumanı görüyorum. Eksiklikleri tamamlamak gibi bir sorumluluğumuz var.  Siz muhtarlarda aynı zamanda birer kamu görevlisisiniz. Bizler yönetici olarak hem ulaşabilmeli, hem de ulaşılabilmeliyiz. Vatandaşlarımızın bizlere daha rahat ulaşabilmeli için Cuma günlerini halk günü ilan ettik. Her Cuma günü isteyen herkese bizlere kolaylıkla ulaşabilir. Hükümet konağına Cuma günü gelen vatandaşlarımız şikâyet ve önerilerini bizlere ulaştırabilir, Silifke’yi her zaman dinliyorum. Silifke’de olup bitenlerin farkındayız. Her şey dört dörtlük olamıyor, ihtiyaçlar devam ediyor, sıkıntılarımızın olduğu yerler mutlaka vardır. Bunların çözümü konusunda da ilgili kuruluşlar nezdinde takibimizi yapıyoruz.  Silifke’de kamu kurum ve kuruluşlarının sunduğu hizmetlerden duyulan memnuniyet derecesi her geçen gün artıyor. Mahallelerimizde yaşanan olumsuzlukları öğrenip gidermek ve isteklerinizi dinlemek için bu tür toplantıları yapmaya devam edeceğiz. Toplantımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıya Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke Belediye Başkan Vekili Sadık Altunok, Mersin Büyükşehir Belediyesi Silifke Koordinasyon Müdürü Abdullah Yılmaz, daire müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

8 defa okundu , , kategorisinde, 30 Tem 2019 - 09:28 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz