İSTSİDER, öğrencilere sahip çıkıyor

İSTSİDER, öğrencilere sahip çıkıyor

İSTSİDER, öğrencilere sahip çıkıyor

İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği (İSTSİDER) İstanbul’da Üniversite  kazanan ve öğrenimine devam eden üniversite  öğrencilerine, Silifke Belediyesi  ev sahipliğinde Göksu Otel’de tanışma – kaynaşma kahvaltısı  düzenledi.  Düzenlenen kahvaltı’ya 70 öğrenci ve bazı veliler katıldı.

İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği (İSTSİDER) Başkanı  A. Sadık Avcı kahvaltının başında dernek hakkında kısaca bilgi verdi.

İSTSİDER Başkanı  A. Sadık Avcı, “İstanbul’da yaşayan Silifkelileri  ve Silifke dostlarını bir araya getirmek, Silifkeliler arasında sosyal yardımlaşmayı geliştirmek, Silifke Kültürünün yaşanmasını ve sonraki nesillere aktarılmasını sağlamak,  hemşerilerimiz arasındaki iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek amacı ile 4 Ekim 2004 tarihinde İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği  (İSTSİDER) kurduk. Derneğimizin yönetimi çeşitli mesleklerde çalışan 20 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Derneği kurarken iki amacımız vardı. Birincisi İstanbul’da yaşayan Silifkelileri bir çatı altında toplamak birbirlerine destek olmalarına yardımcı olmak, iyi günlerinde kötü günlerinde yanlarında olmak, ikincisi ise İstanbul’da Üniversite kazanmış öğrencilerimizin iyi günlerinde ve kötü günlerinde yanlarında  olmak. Başlangıçta çok zorlandık ama birbirlerimize destek olarak bu günlere geldik.  Geçen yıl düzenlediğimiz bir kahvaltı etkinliğimizde gençlik kollarının  örgütlenmesi gerektiğini ve İstanbul’daki bütün okullarda ilişkilendirilmesi gerektiğine  karar verdik. Geçen yıldan bu yana çalışmalarımıza devam ediyoruz, İstanbul Silifke Kültür Ve Dayanışma Derneği hiçbir maddi destek beklemeden Silifkeli Öğrencilerimizin öğrenim ve meslek hayatlarında yardımcı olmayı ve Silifke’mizin daha ileri de olmasında katkı sağlamalarını istiyoruz. Hepinizin iletişim numaralarını, bilgilerinizi not alacağız. Watsapp  grubumuza ekleyeceğiz ve devamlı olarak iletişim halinde olacağız. Silifke’de olduğu gibi İstanbul’da da kahvaltı da yada bir çay sohbetinde bir araya geleceğiz. Sizleri daha yakından tanıyacağız. Bugün de buraya katılan tüm öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı hayırlı olsun, bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bursu hakkında da bilgi veren Başkan Avcı, “İstanbul’da üniversite kazanan öğrencilerimize Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 yıl boyunca burs verilecek. Sizlerden ricamız üniversiteyi ilk defa kazanan öğrencilerimiz burs başvurusu yaparlarsa burslardan yararlanabilirler. Yada internetten bursverenler.com sitesi var oradan da burs başvuruları müracaat yapabilirsiniz, değerlendirmeler yapılıyor” dedi.

Eski öğrenci üyelerinden Meltem Usça ve Nurten Serin Bütün , dernek ile  tanışma hikayelerini , aldıkları yardımları ve Üniversite hayatı hakkında öğrencilere önerilerde bulundular. Kahvaltının sonunda öğrenciler sıra ile kendilerini tanıtırken hangi üniversiteyi kazandıklarını söylediler.

Kahvaltıya  İstanbul Silifke Kültür ve Dayanışma Derneği (İSTSİDER) Başkanı  Sadık Avcı, Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı Sevgi Nur Değirmenci, Dernek 2. Başkanı Aydın Dölek, Gençlik Kolu Yönetiminden Betül Yazar, Uğur Erdem Bodur, Hasibe Deveci,  dernek üyelerinden Şadan Dalyanoğlu, Meltem Usça, Nurten Serin Bütün ve 70 öğrenci ve bazı veliler katıldı.

19 defa okundu , , kategorisinde, 28 Ağu 2019 - 09:37 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz