Ramazan Bayramında turizmcilerin umudu yerli turist

Ramazan Bayramında turizmcilerin umudu yerli turist

Ramazan Bayramında turizmcilerin umudu yerli turist

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması dolayısıyla Silifke’de turizmciler umudunu yerli turistlere bağladı.

Silifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük, yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinden olan Silifke’de Ramazan Bayrama tatiliyle birlikte sahillerde doluluk oranının maksimum seviyeye çıkacağını söyledi.

Ramazan ayı dolayısıyla turizmde şuanda bir sessizlik yaşandığını, ancak bunun fırtına öncesi sessizlik olduğunu ve gerek Ramazan Bayramı tatili gerekse bayram sonrası için rezervasyonların iyi durumda olduğunu ifade eden Küçük, öncelikli hedeflerinin her zaman olduğu gibi yerli turist olduğunu belirtti.

Yerli turistin her zaman Doğu Akdeniz’i tercih ettiğini vurgulayan Küçük, “Yerli turistler bölgemize gösterdikleri ilgiyle bizi hiç bir zaman yanıltmadılar ve bu yılda yanıltmayacaklardır. Yerli turistlerin bölgemizi tercih etmelerinden ilgi göstermelerinden her zaman memnunuz. Bu nedenle yerli turizme güveniyoruz ve Antalya, Ege gibi bizim bölgemiz turizmden olumsuz etkilenmeyecektir” dedi.

Yabancı turist yoğunluğunda yerli turiste gerekli ilgi ve alakayı göstermeyen diğer bölgelerin kriz döneminde hemen yerli turiste yöneldiğine dikkati çeken Küçük, “Yerli turist kriz dönemlerinde hatırlanacak bir potansiyel olmamalı. Her daim yerli turiste ihtiyacımız var ve olacaktır. Biz her zaman olduğu gibi şimdi yerli misafirlerimizi konuk etmeden onur duyacağız. Krizlik ilgi değil her zaman olduğu gibi her daim aynı sıcaklıkla misafir edeceğiz konuklarımızı. Tabi bu yıl yapmış olduğumuz tanıtımlar ve çalışmalarla da krizden etkilenmeden çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

Kızkalesi, Atakent, Atayurt, Taşucu, Yeşilovacık ve Tisan sahillerinde gelen turistlere her türlü imkanın sunulduğuna vurgu yapan Küçük, düzenlenen yat turlarıyla da konuklara güzel bir gün yaşatıldığını söyledi.

28 defa okundu , , kategorisinde, 31 May 2019 - 11:26 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz