Şaban Kaya MHP’den Silifke Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Şaban Kaya MHP’den Silifke Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Şaban Kaya MHP’den Silifke Belediye Başkan Aday Adayı oldu

Silifke Muhtarlar Derneği Başkanı Hayati Akdeniz ve Türkiye Muhtarlar Federasyon Başkanı Remzi Kır ile birlikte gazetemizi ziyaret eden MHP Silifke Belediye Başkan Aday Adayı Şaban Kaya, “Milliyetçi Hareket Partisinden, Silifke Belediye Başkan Aday Adaylığına resmen varım diyorum” dedi.

Şaban Kaya, “1971 yılında Silifke’nin Ovacık Köyünde doğdum. İlkokulu Ovacık Köyünde bitirdim. Orta ve Lise tahsilimi Silifke merkezde bitirdim. Üniversite tahsilimi, Açık öğretim Fakültesi 4 yıllık Kamu Yönetimi Bölümü mezunuyum. Askerliğimi 19 ay olarak yaptım. Askerden sonra 3 yıl Antalya, 3 yıl Tunceli Hozat olmak üzere 6 yıl Uzman Çavuş olarak görev yaptım. Özellikle Tunceli bölgesinde üç yaz üç kış şartlarında terörle mücadele ettim. 2000 yılında kendi isteğim ile Uzman Çavuşluk görevimi bıraktım. 2000 yılı ile 2002 yılları arasında, kendi köyümde öğrenci servisi işi ve inşaat işi yaptım. 2002 yılında Akdere Belediyesine memur olarak atandım. 2002 yılı ile 2009 yılları arasında 7 yıl Akdere Belediyesinde, Belediyenin her kademesinde görevimi yürüttüm. Akdere Çimento Fabrikasının alt yapısını hazırlayarak, yatırımcı firmanın bölgemizden başka yere gitmemesi için, Belediye Başkanım ile birlikte gerekli çalışmaları yaparak, şu an binlerce istihdamın yaratılmasında rol oynadım.  2009 yılında Uzuncaburç Belediyesine, Belediye başkanının isteği üzerine naklen atanarak, 2014 yılına kadar görev yaptım. 2014 yılındaki Büyükşehir Yasası ile Uzuncaburç Belediyesin kapanması ile Silifke Belediye Başkanlığına atandım. Ekim 2014 tarihinde MESKİ Genel Müdürlüğü Silifke Şube Müdürlüğü, İdari İşler Şefi olarak atandım. Daha sonra Eylül 2015 tarihinde tekrar kendi isteğim ile Silifke Belediyesine naklen atandım. Şu an Silifke Belediyesinde memur olarak görev yapmaktayım. 17 yıllık Belediyecilik hayatım sırasında Belediyenin her kademe görevlerini yürüttüm. Akdere Çimento Fabrikasının alt yapısı, Akdere Kanalizasyon Projesi ve Akdere Arıtma Projelerini yaptırdık. Kanalizasyon hattının gerçekleşmesi için korigo boru alımı ve kanalizasyon inşaatı için paletli iş makinesini belediyeye kazandırdık. Akdere’de birçok yolun parke yol olmasını sağladık. Bu işlerin yürütülmesi sırasında, Belediye Başkanım ile birlikte koordineli ve uyumlu olarak Kanunların dışına çıkmadan çalıştık. Uzuncaburç’ta bölge insanın geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için, Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri ile birlikte gece gündüz çalışarak, 32.500 metrelik cazibeli içme suyunu Uzuncaburç halkının kullanımına sunarak, bölgenin öncelikle tarımda gelişmesini sağladık. Gördüğüm aile terbiyesi ve askeri disiplin ile, gerek Akdere Belediyesi, gerek Uzuncaburç Belediyesi gerek MESKİ ve gerekse Silifke Belediyesindeki yapmış olduğum görevler ile, Belediyeciliğin her kademe işlerini bildiğimden, Bundan önce Silifke için hizmet yapan Belediye Başkanlarına teşekkür ederken,  Silifke’miz için üst üste iki taş koyan herkesten Allah razı olsun diyorum.

Belediyecilikte çırak olmadığımı, kalfa olmadığımı, usta olmadığımı, Uzman olduğumu iddia ederek, insan odaklı, insanlık odaklı, sosyal belediyecilik anlaşışı ile, adaletli bir şekilde, kimseyi ayrıştırmadan, öteleştirmeden, din, mezhep, siyaset, cinsiyet ayrımı yapmadan, Silifke’mize ve Silifke halkına daha iyi hizmet verebilecek tecrübe ve yeteneğe sahip olduğumdan ve kendime güvendiğimden, 30.11.2018 Kamu görevimden istifa ederek, Milliyetçi Hareket Partisinden, Silifke Belediye Başkan Aday Adaylığına resmen varım diyorum. Silifke Halkıma saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

289 defa okundu , , kategorisinde, 03 Ara 2018 - 09:02 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz