Silifke Belediyesi güneşli havaları asfalt dökerek değerlendiriyor

Silifke Belediyesi güneşli havaları asfalt dökerek değerlendiriyor

Silifke Belediyesi güneşli havaları asfalt dökerek değerlendiriyor

Silifke Belediyesi havaların güneşli gitmesiyle birlikte daha önce ara verdiği sıcak asfalt çalışmalarına yeniden başladı. Belediyenin asfalt ekibi, bir taraftan yeni yollar yaparken diğer taraftan da bozulan yolların tamirini ve yamasını da gerçekleştiriyor.

Silifke Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hava şartlarının olumsuz gitmesiyle ara verdiği sıcak asfalt çalışmalarına, güneşli havaları fırsat bilerek yeniden başladı.

‘BAŞKANIMIZA VE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Kent merkezi ve kırsal mahallelere yapılan hizmetlerden son derece memnun olduklarını dile getiren muhtarlar, “Mahallelerimizin asfalt ve parke yolları kullanılmayacak hale gelmişti. Sağ olsun başkanım ve ekibi bir taraftan asfalt yol yaparken diğer taraftan da bozulan yollarımızın bakımını ve parke tamirini gerçekleştiriyorlar. Sokaklarımız ve caddelerimiz Belediye Başkanımız sayesinde birçok yenilikle tanıştı. Sosyal alanlar, parklar, yollar, kaldırımlar, bordür taşları yenileme ve şimdide asfalt çalışmaları. Birbirinden güzel hizmetleri imkânları ölçüsünde mahallelerimize ulaştıran belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

‘İMKÂNLARI DÂHİLİNDE BAŞARILI İŞLER YAPIYOR’

Silifke Belediyesi’nin hizmette sınır tanımadığına değinen Sarıcalar Mahallesi sakini Mehmet Kılçık ise, “Başkanımız göreve başladığı günden itibaren mahallemiz hizmetle tanıştı. Muhtarlık binamız başta olmak üzere, sosyal alanlarımız ve parklarımızı bizim hizmetimize sundu. Asfalt yüzü görmeyen mahalle arası yollarımız asfalt ve parke ile tanıştı. Açılmayan yollarımız vardı onlar açıldı.” diye konuştu.

Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, sezon boyunca asfalt çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, “Güneşli havaları fırsat bilerek yarım kalan çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Bazı mahallelerimizin aciliyet gerektiren asfalt talepleri vardı. Bizde havaların iyi seyir ettiği bu günleri fırsat bilerek talepleri karşılıyoruz. Yeni açılan yollarımız var. Bu yollarımızın da asfaltlanmasıyla mahallelerimize bir bir hizmet götürmeye gayret ediyoruz” dedi.

230 defa okundu , , kategorisinde, 24 Ara 2018 - 09:51 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz