Silifke Belediyesi ve MEDMAR’dan Taşucu halkına iftar yemeği verdi

Silifke Belediyesi ve MEDMAR’dan Taşucu halkına iftar yemeği verdi

Silifke Belediyesi ve MEDMAR’dan Taşucu halkına iftar yemeği verdi

Silifke Belediyesi ve MEDMAR Mermer Şirketinin ortaklaşa düzenledikleri iftar yemeği Taşucu mahallesinde verildi.

Taşucu ve çevre mahallelerde yaşayan vatandaşların katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğine Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Belediye Başkan Yardımcıları meclis üyeleri, belediye birim amirleri, Milliyetçi Hareket Partisi Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay ve yönetim kurulu üyeleri, Medmar Şirket yetkilileri ve Taşucu Mahalle Muhtarı Adnan Uysal katıldılar.

Taşucu mahallesinde verilen iftar yemeğine katılan vatandaşlarla tek tek görüşen Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ve Belediye Başkanvekili Sadık Altunok hoş geldiniz dileğinde bulunarak halka birlikte iftarlarını açtılar.

Belediye Başkan Vekili Sadık Altunok, Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Ramazan ayı, nefsi terbiye etmenin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bu ayda tüm Müslümanların en yakınından başlayarak komşu ve akrabalarını gözetmeleri, yoksul ve garibanlara yardımcı olmaları, onlarla sofralarını paylaşmaları büyük önem arz etmektedir. Bu ayda, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak herkesle kucaklaşmalı, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz. Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği mübarek Ramazan ayında, İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini diliyorum. Sevginin, kardeşliğin, paylaşmanın ve barışın adı olan Ramazan ayında ülkemizde huzurun ve kardeşliğin daha da güçlenmesini diler, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın İlçemize, Ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.

MEDMAR A.Ş Genel Müdürü Ahmet Muhsin Bingöl ise, İslam aleminin heyecanla beklediği, bolluk, bereket, rahmet ve mağfiret ayı olarak bilinen 11 ayın Sultanı Ramazan’ın hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini barındıran Ramazan Ayı, mukaddes kitabımız Kur’anı Kerim’in ilk ve son ayetlerinin yeryüzüne indiği bir aydır. Ramazan ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Ramazan ayına girmemiz vesilesiyle rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu günlerde, başta Silifkeli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazanı Şerifini en kalbi duygularımla kutluyor, bu mübarek ayın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yemeğe katılan vatandaşlar ise birlik ve beraberlik içerisinde iftar yapmanın çok sevindirici olduğuna değinerek, yemeğe iştirak eden İlçe Kaymakamı Cinbir’e ve Belediye Başkanvekili Altunok’a diğer katılımcılara ve Medmar şirket yetkililerine teşekkür ettiklerini açıkladılar.

38 defa okundu , , kategorisinde, 31 May 2019 - 11:19 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz