Silifke Belediyespor Atayurt Okulunu ziyaret etti

Silifke Belediyespor Atayurt Okulunu ziyaret etti

Silifke Belediyespor Atayurt Okulunu ziyaret etti

Süper Amatör Küme yolunda emin adımlarla ve dolu dizgin giden Silifke Belediyespor teknik heyet ve futbolcular, Silifke’nin Devlet Okulu olmasına rağmen Özel Okul statüsünde yer alan ve tüm faaliyetlerde başarı oranı yüksek okul olan Atayurt Ortaokulu davetiyle düzenlemiş olduğu etkinliğe katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Okul Sporları Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği Sosyal sorumluluk programı çerçevesinde Atayurt Ortaokulunu ziyaret eden takımı, öğrenciler “Şampiyon Silifke” tezahüratlarıyla karşıladı.

Futbolcular öğrencilerle halı saha maçı yaptı. Takım daha sonra okulun ikramıyla öğrencilerle birlikte öğlen yemeği yedi. Okul öğrencileri, teknik heyet ve futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirip, onlardan imza aldılar.

Düzenlenen etkinliğe Kulüp Başkanı Gürhan Dölek, İlçe Okul Sporları Temsilcisi Eyüp Doğan, Atayurt Ortaokulu Müdürü Fuat Alp, Teknik Direktör Muzaffer Tozlu, Yardımcı antrenör Ergin Ak ve futbolcular katıldı.

“Modern yerleşkesiyle, her türlü spor alanlarıyla, çim sahası, çocuk bahçeleriyle, doğal hayvanat bahçesiyle eğitim ve yaşamı iç içe aldık” diyen Okul Müdürü Fuat Alp, “Silifke Belediyespor teknik heyet ve futbolcularımızı okulumuzda ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduk. Takımımıza BAL Ligi yolunda başarılar diliyorum. Vizyonumuz Türk Milli Eğitiminin Genel Amaç ve İlkeleri doğrultusunda Sevgi, saygı ve güven ortamında, insan haklarını özümsemiş bilgili, becerikli, kendine güvenen bireyler yetiştiren eğitim kurumlarından biri olmasını sağlamaktır. Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak Öğrenme ve öğretme ortamlarını sürekli geliştiren, Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemin kullanılma gerekliliğini kavramalarını, Bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını sağlamaktır. Misyonumuz ise, Bütün öğrencilerimize Atatürk ilke ve inkılapların ışığında, bilimsel, laik ve demokratik bir ortamda öğrenmelerini sağlayarak; bilgili, becerili, kendine güvenen, yaratıcılığını kullanabilen, milli, ahlaki ve evrensel değerleri benimsemiş bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak için varız” dedi.

Silifke Belediyespor Kulübü Başkanı Gürhan Dölek, “Atayurt Ortaokulu donanımlı sınıfları, Modern bir yemekhane, hijyenik mutfak ve lezzetli yemekler çıkaran aşçısıyla okulda çocukların ve gençlerin gıdalarına son derece önem verildiğini gördük. Görülmeye değer kafeteryası gençlere farklı seçenekler sunuyor. Eğitimin her aşamasında birimler arası iş birliği ve koordinasyonu sağlayan yöneticilerin birikimlerini çocukların eğitimine sunduğunu gördük. Başarılı bir eğitimde çağdaşlığın, eğitim kalitesinin önemine yürekten inanmış yöneticileriyle Okul öğretmeninden yöneticisine kadar herkes başarı için mücadele veriyor. Atayurt Ortaokulunda bulunmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Teknik Direktör Muzaffer Tozlu ise, “Atayurt Ortaokulu, benzeri olmayan donanımıyla dikkat çekiyor. Özellikle okul bahçesinde bulunan spor sahaları görülmeye değer. Çevre düzenlemesine de hayli önem verilmiş, okul bahçesinin kenarları çeşit çeşit meyve ağaçlarıyla, yörenin her çeşidinden çiçeklerle doğa harikası. Yönetici ve öğretmenleri kutluyorum” dedi.

13 defa okundu , , kategorisinde, 05 Eki 2019 - 12:34 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz