Silifke İdmanyurdu deplasmandan puanla döndü

Silifke İdmanyurdu deplasmandan puanla döndü

Silifke İdmanyurdu deplasmandan puanla döndü

Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 2. Lig 4. Grupta mücadele eden temsilcimiz Silifke İdmanyurdu Kayseri Sahabiye maçını 3-2 kazanarak Silifke’ye puanla döndü.

Geçtiğimiz hafta kendi evinde Konya Pema Kolejini konuk eden ve puan kaybeden takımımız Silifke İdmanyurdu, Pema’nın rövanşını Kayseri’de Sahabiye spor karşısında aldı. Pazar günü Kayseri Atatürk Spor salonunda Sahabiye Spor ile karşı karşıya gelen temsilcimiz Kırmızı Siyahlar, zorlu bir maçın ardından 3-2 yenmeyi başaran taraf oldu. Maçın ilk setini 22-25 kazanan İdmanyurdu, ikinci seti ise 25-20 kaybetti. Üçüncü seti 18-25 alarak üstünlük sağlayan Kırmızı Siyahlar dördüncü seti de yine 25-20 kaybetti. Son sete iyi bir çıkışla başlayan Silifkeli file bekçileri seti 3-15 alarak maçı kazanan taraf oldu.

Kendi evimizde kaybettiğimiz Pema Koleji maçı sonrasında deplasmandan puan alarak döndüğümüz için çok mutluyuz diyen Silifke İdmanyurdu Kulübü Başkanı Gürhan Dölek, “Hafta sonu Kayseri’de zorlu bir maça çıktık. Sahabiye spor karşısında kıyasıya mücadele eden takımımız, oyuncuların bireysel becerileri, antrenörlerimizin teknik ve taktikleri ile takım ruhunun ortaya konmasıyla kazanmasını bilen taraf oldu. Bu başarıdan dolayı oyuncularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum. Bu Pazar günü ilk yarının son maçını İstiklal Ortaokulu ile kendi evimizde oynayacağız. Bu maçı da alarak ilk yarıyı güzel kapatmak istiyoruz” dedi.

Silifke İdmanyurdu’nun çok daha iyi yerlere geleceğine eminim diyen Antrenör Eyüp Duğan, “2. Lige çıktığımızdan buyana Silifke halkı ve taraftarlarımız bizlere büyük destek olup inandılar. Bizler de bu güveni boşa çıkarmamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz hafta kendi evimizde kaybettiğimiz bir maçla üzüldük ama rövanşını Kayseri’de aldığımız için mutluyuz” dedi.

Zorlu bir maçı kendi lehimize döndürmesini bildik diyen Duğan, “Başa baş ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı Sahabiye maçını kendi lehimize çevirerek puanla döndüğümüz için mutluyuz. Bu başarı sadece biz ve oyuncularımızın değil aynı zamanda bize her zaman destek veren Silifke halkının başarısıdır. Bu galibiyetimizi Silifke halkına hediye ediyoruz” dedi.

1343 defa okundu , , , kategorisinde, 20 Ara 2017 - 14:34 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz