Silifke; Muhteşem Manzaralı Bir Mesire Alanına Daha Kavuşuyor

Silifke; Muhteşem Manzaralı Bir Mesire Alanına Daha Kavuşuyor

Silifke; Muhteşem Manzaralı Bir Mesire Alanına Daha Kavuşuyor

Halkımızın  özlemle beklediği ve şehrin eşsiz manzarasının izlenebileceği Çamlık Mesire Alanı pek yakında hizmete açılacak. Göksu manzaralı Çamlık Mesire Alanında çalışmalar sürüyor. Silifke Belediyesi manzarası, havası, yeşili ve doğal güzellikleriyle, insanı adeta büyüleyen Çamlık mesire Alanında ki (Pazarkaşı Mahallesi) çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Silifke Belediyesi kentin eksikliklerini bir bir tamamlarken, mahallelerde yapılması gereken ve yarım kalmış hizmetleri de plan ve program dâhilinde bir bir yapmaya devam ediyor. Çamlık Alanında çalışmaların tamamlanmasıyla burası halkın kullanımına, ailelerin ve çocukların güvenilir bir şekilde girip çıkabileceği bir mesire alanı haline getirilecek. Silifkelilerin özlemle beklediği ve şehrin eşsiz manzarasının izlenebileceği Çamlık Mesire Alanı, vatandaşlar tarafından büyük bir beğeniyle karşılanıyor.

PAZARKAŞI MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN SİLİFKE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Özellikle mesire alanının bulunduğu Pazarkaşı Mahallesinde vatandaşlar, Silifke Belediyesine ve emeği geçen personele teşekkür ederek, hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’a ise ayrıca teşekkür etiklerini belirttiler.

Vatandaşlar, “Silifke Belediyemize teşekkür ediyoruz. İçkicilerin ve kimdiği belirsiz insanların gece gündüz uğrak mekânı haline gelen bu alan, çocuklarımız ve bu mahallede ikamet eden vatandaşlarımız için tehlikeli bir konuma gelmişti. İçki içenler, tiner çekenler ve esrar içenler hep buraya geliyor. Korkumuzdan buraya gelipte bir yudum çay içip, ailemizle piknik bile yapamıyoruz. Belediyemize burada yapmış olduğu hizmet ve çalışmalardan dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

BAŞKANVEKİLİ SADIK ALTUNOK, ‘HİZMETLERİMİZ BU KENTİMİZ İÇİN’

Pazarkaşı Mahallesinde ki Çamlık Mesire alanında incelemelerde bulunan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, “Çamlık mesire alanında çalışmalarım tüm hızıyla sürüyor. İnşallah tamamlandığında kentimize ve mahallemize güzel bir hizmet kazandırmış olacağız. Şehir merkezine tepeden hâkim olan bu alan birçok amaçta kullanılabilir fakat bizim isteğimiz buranın bir mesire alanı ve dinlenme yeri yapılmasıdır. Ailelerimiz, insanlarımız, çocuklarımız buraya gelerek piknik yapsınlar, çay keyfi yaparak güvenilir ve huzurlu bir şekilde zamanlarını geçirsinler istiyoruz.

Bu amaç doğrultusunda öncelikli olarak bu bölgenin bir temizliği yapıp, daha sonra çevre güvenliğini alıp yaz ve kış aylarında kullanılır bir duruma getireceğiz. Yarım kalan eksiklikleri ne varsa hepsini belediyemiz tamamlıyor.  Silifke Belediyesi olarak halkımızın taleplerini bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Kentimizi hak ettiği konuma hep birlikte getirmenin gayretini gösteriyoruz” dedi.

1 defa okundu , , kategorisinde, 12 Eyl 2019 - 09:29 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz