Silifke’de psikoloji merkezi hizmete açıldı

Silifke’de psikoloji merkezi hizmete açıldı

Silifke’de psikoloji merkezi hizmete açıldı

Ertaş; “Unutmayın ki Psikologa gitmeniz için deli olmanıza gerek yok.”Depresyon, stresle baş etme, yaygın ankisyete bozukluğu, dikkat dağınıklığı, sınav kaygısı, verimli ders çalışma travma ile baş etme gibi alanlarda uzmanlığını tamamlayan Psikolog Kübra Ertaş, psikoloji merkezinde, çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı ve aynı zamanda oyun terapisi, masal terapisi ve çocuklarda bilişsel davranışçı terapi uygulamaktadır.

Silifke’nin ilk Uzman Klinik Psikologu Kübra Ertaş kurduğu psikoloji merkezinde çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı,

Depresyon stresle baş etme, yaygın ankisyete bozukluğu, dikkat dağınıklığı, sınav kaygısı, verimli ders çalışma travma ile baş etme gibi alanlarda uzmanlıklarını tamamlayan Kübra Ertaş, aynı zamanda oyun terapisi, masal terapisi ve çocuklarda bilişsel davranışçı terapi uygulamaktadır.

KÜBRA ERTAŞ PSİKOLOJİ MERKEZİ ORTA KÖPRÜ CİVARI PA-PLAZA KAT 2’DE HİZMET ERİYOR

“Unutmayın ki Psikologa gitmeniz için deli olmanıza gerek yok” diyen Kübra Ertaş, “Stres ve problem herkesin hayatında oldukça etkilidir. Ayırıcı kriter, kişinin stresin üstesinden gelip gelemediğidir. Halledemediğini bildiği halde, ‘kendim hallede bilmeliyim düşüncesi genellikle kişiyi psikoterapiye başvurmasını engeller. Problem devam ettiğinde, kişi yaşadığı sorunların üstesinden gelemediğinde beklenen sonuçlar ortaya çıkar: Alışılagelmiş hayat standartların da aile ve sosyal ilişkilerde zedelenmeler, iş performansında kötü yönde etkilenmeler başlayabilir. Genelde duygusal açıdan zorluklar yaşayan kişiler etiketlenme, damgalanma kaygısı yaşadıkları için profesyonel destek almaktan çekinirler. Psikologa gitme düşüncesiyle çevresi tarafından küçümseneceğini, dışlanacağını düşünürler. Toplum tarafında genelde Deli miyim ben de psikologa gideyim? düşüncesi akla geliyor olabilir. Unutmayın ki Psikologa gitmeniz için deli olmanıza gerek yok. Fiziksel sağlığımız konusunda sıkıntıya girdiğimizde ilgili doktora başvuruyorsak, psikolojik sağlığımızı da aynı şekilde düşünmeliyiz.  Dünya Sağlık Örgütünün tanımına göre “sağlık; fiziksel, sosyal ve ruhsal iyi olma halidir.” Bu yüzden bu üç bileşene aynı derecede düşünmeliyiz. Çünkü bireylerin yaşadığı yaşadığınız psikolojik problemler; iş, okul ve sosyal hayatınızı etkilemektedir.

Genelde İçinden çıkamadığınız durumlarda ilk olarak aklımıza ailelerimize veya arkadaşlarımıza anlatmak geliyor fakat ailelerimiz ve arkadaşlarımız belli bir kısımdan sonra yanlı davranabiliyorlar çünkü objektif olamıyorlar belli bir süre sonra sorun tekrar başa sarabiliyor. Psikologlar bakış açınızı değiştirmenizde ve sorununuzda fark edemediğiniz durumları belirlemekte objektif bir şekilde size yardımcı olabiliyor. Tabi şunu da bilmeliyiz ki psikologlar size ne yapmanız gerektiğini söylemez sizin yerinize kararlar vermez. Psikologları toplumdaki diğer bireylerden ayıran en önemli özelliklerden biri de budur.

Gelen danışanların daha sağlıklı ve güvenilir şekilde hizmet alabilmeleri için belli standartlarda devam edecek olan görüşmelere düzenli olarak katılım sağlamaları oldukça önemlidir” dedi.

KÜBRA ERTAŞ KİMDİR?

Kübra Ertaş 2014 Yılın da Okan Üniversitesi Psikoloji lisansını tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimini aldı. Daha sonrasın da Özel bir Okulun Genel Müdürlük kampüsün de Psikolojik Danışmanlık yapmaya başladı. İş hayatı süresi içerisinde Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimi tamamladıktan sonra, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek lisansını da tamamlayarak Uzmanlık Ünvanını aldı. Mesleki alana hakimiyet ve yenilikler takip amacıyla bir çok Kongre, Seminer ve Konferanslara katıldı. Alanında seçkin insanlardan ve kurumlardan eğitimler aldı. Silifke’de İlk Uzman Klinik Psikolog olan Kübra Ertaş 2019 yılı itibari ile kurduğu danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı vermektedir.

2 defa okundu , , kategorisinde, 12 Eyl 2019 - 09:27 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz