Silifkeli Umrecileri Kutsal Topraklara Uğurluyoruz

Silifkeli Umrecileri Kutsal Topraklara Uğurluyoruz

Silifkeli Umrecileri Kutsal Topraklara Uğurluyoruz

Zeytinli Camide Eğitim Semineri gören 34 vatandaşımız Cuma günü Umre’ye gidiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hac ve umre organizasyonu ile 22 Şubat Cuma günü umreye gidecek olan 34 vatandaşımıza, Silifke İlçe Müftüsü Mehmet Atlı ve İlçemiz Otogar Camii İmam-Hatibi Ercan Şahin tarafından Merkez Zeytinli Camisinde eğitim semineri verildi.

Perşembe günü zeytinli camide sabah saat 9.00 da başlayan eğitim seminerine, umreye gidecek olan vatandaşlarımız eksiksiz katıldı. İlçemiz Müftülüğü tarafından organize edilen programla umreye gidecek olan vatandaşlarımıza İlçemiz Müftüsü Mehmet Atlı  ve umreye rehber olarak gidecek olan otogar imam hatibi Ercan Şahin hocamız tarafından seminer verildi. İlçemiz Müftüsü  Mehmet Atlı,Diyanetişleri Başkanlığı’nın Hac ve umre organizasyonu ile Atatürk Anıt’ındaki Göksu parkından 22 Şubat Cuma günü sabah saat 10.00 da ilçemizden 34 vatandaşımızı  kutsal topraklara göndermenin mutluluğunu yaşayacağız.

Allah her Müslüman’a kutsal topraklara gidip gelmeyi nasip eylesin. Çok zor bir ibadet olan Hac ve umre ibadetinin, büyük fedakarlık gerektirdiğini ifade eden Müftü Atlı,

Orada bol bol dua ediniz, şükrediniz. Orada yaklaşık 20  gün kalacaksınız, bu sayılı günlerin saatini değil dakikalarını bile iyi değerlendirerek, vaktinizi dualar ve ibadetlerle geçirin. Umreciler kutsal topraklarda birbirlerine yardımcı olmalıdır.

Ülkemizin birliği, dirliği, huzuru ve başarısı için kutsal mekanlarda dua ediniz. Oraya ibadet etmek, sevap kazanmak, günahlarınızdan arınmak için gidiyorsunuz, kul hakkı almamaya dikkat edin” sağlıkla gidin sağlıkla geliniz diyerek umrecilere eğitim verdi.

Bu manevi iklimi yaşamak ve mukaddes mekanları ziyaret etmek amacıyla umre ziyareti için yola çıkan vatandaşları tebrik ederek bu ziyaretin sıradan bir seyahat olmadığını, umrecilerden ülkemiz, milletimiz ve şehrimiz için  kutsal mekanlarda dua etmelerini isteyen Ercan Şahin,Cuma günü sabah Allah kısmet ederse ilçemizden 34 kişiyle birlikte kutsal topraklara gideceğim. Allah her Müslüman’a kutsal topraklara gidip gelmeyi nasip etsin diyen Şahin; Yaklaşık 20 gün kutsal topraklarda birlikte bulunacağım umreci kardeşlerimin her isteklerine cevap vermek için çalışacağım, Allah yar ve yardımcımız olsun dedi.

Umreciler 14 Mart’ta dönecekler. Her geçen gün umre ziyareti için kutsal topraklara gidenlerin sayısı artmaktadır. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl’da  umreye giden vatandaşların çoğunluğunun bayanlardan oluştuğu gözlendi.

123 defa okundu , , kategorisinde, 12 Şub 2019 - 08:24 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz