Silifke’nin Tüm Paydaşları Hepimizin Ortak Sorumluluğudur

Silifke’nin Tüm Paydaşları Hepimizin Ortak Sorumluluğudur

Silifke’nin Tüm Paydaşları Hepimizin Ortak Sorumluluğudur

Halk Eğitimde Muhteşem ziyafet. Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’in himayesinde, İdmanyurdu Kulübünün yöneticileri, birlik beraberlik ve kaynaşma yemeği düzenledi.

Yemeğe çok büyük katılım oldu.

Yemekte bir koanuşma yapan Başkan Gürhan Dölek; Kaymakamımız Sayın Şevket Cinbir, sporcularımız ve antrenörlerimiz başta olmak üzere ilçe yöneticilerimize, basın mensuplarına ve siz değerli katılımcılara teşekkürü bir borç bilmekteyiz” dedi.

Birlik, Beraberlik ve Kaynaşma amacıyla Halk Eğitim Merkezi salonunda Kaymakam Şevket Cinbir himayesinde düzenlenen yemeğe, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Silifke İdmanyurdu Kulüp Başkanı Gürhan Dölek, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda Başkanları, takım oyuncuları ve Organize Sanayi Bölgesinden çok sayıda sanayici katıldı. 

SAHADA OYNAYANLAR ARKASINDA DESTEK OLDUĞUNU HİSSEDERSE DAHA GÜÇLÜ VE DAHA KARARLI OLUR

Bu yemeğimizin amacı, Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 2. Liginde mücadele eden Silifke İdmanyurdu kulübümüze destek olanlara teşekkür etmek ve kulübümüzün son durumu hakkında bilgi vermektir diyen Kaymakam Şevket Cinbir, “Arkadaşlarımız bir yıl önce takımla birlikte beni ziyarete geldiklerinde dedim ki sizi hiç fark etmemişiz. İkinci ligde mücadele edeceklerini söylediler. Ben Silifke kaymakamı olarak 2. lige çıkmış 2. ligde mücadele eden bir voleybol takımının farkında olamamışım bu güne kadar dedim. Spor yapmak önemli olmakla birlikte özellikle profesyonel anlamda mücadele ederken sporcularımızı ve kulüplerimizi desteklemek ve onların ihtiyaç duyduğu imkanları onlara sağlayabilmek önemlidir. Sahada oynayanlar arkasında böylesi bir desteği hissederse daha güçlü ve daha kararlı olurlar. Beni ziyaretlerinde maddi olarak biraz zorlandıklarını ifade ettiler. Kendilerine ne kadar bir bütçe gerektiğini sordum. 50 bin TL’den bahsettiler. 50 Bin TL olursa 2. ligde mücadeleyi verir, Silifke’yi gittiğimiz her yerde en iyi şekilde tanıtırız dediler. Ben bu parayı çok küçük gördüm ve Silifkelilere güvenerek üstlendim. Ben bir kamu görevlisi ve devlet memuruyum ama bu sözü Silifkeli iş adamlarımıza ve güzel insanlara güvenerek söyledim. Bu güvenimi de Silifkeli iş adamlarımız boşa çıkarmadılar, mahcup etmediler. Bunun için bütün dostlara teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Cinbir, “Kulübümüz, hocalarımız ve oyuncularımızın verilen desteğin gereğini hakkıyla yerine getirmeye çalıştıklarına şahit oldum. Bu anlamda bu takımın ve bu kulübün arkasında durmamız gerekir diye inanıyorum. 2. Ligde mücadele eden bu takımımızı sizlere yani Silifkelilere emanet ediyor, başarılarının devam etmesini diliyorum” dedi.

BAŞKAN TURGUT’DAN İDMANYUNDUNA DESTEK SÖZÜ

Futbol popüler bir spor, Silifke’de Medcem Silifke Belediyespor olarak bu branşta ön planda görünüyoruz ama bu pahalı maliyet sponsor vasıtasıyla oluyor. Silifke Belediyesinin kendi imkanları ile bu başarıyı götürmesi mümkün değil.

Silifke’de yaklaşık 20 civarında kulüp var. Biz Silifke Belediyesi olarak her yıl amatör takımlarımıza encümen kararıyla yardım yapıyoruz ve bu şekilde destek vermeye çalışıyoruz. Belediyemiz bünyesinde Silbelder diye bir dernek kurduk. Hem sporla ilgili hem de kültürel faaliyetlerimizi kapsıyor. Bu dernek bünyesinde bir de basketbol takımı kurduk. Bunu tabana yaygınlaştırarak çocuklarımızın da basketbol oynaması için elimizden gelen çabayı sarf ettik. Spor salonumuz var bakanlığın yaptığı ama Silifke’de yüzme havuzu yok. Olimpik yüzme havuzu projemiz var. Arsayı temin ettik ve kısa sürede Silifke’ye kapalı olimpik bir yüzme havuzu kazandıracağız. Sporun sadece futboldan ibaret olmadığını diğer branşların da olduğunu hatırlamamız ve bunun için gerekenleri yapmamız gerekiyor. İnşallah Silifke Belediyesi olarak İdmanyurdu’na biraz daha fazla destek vereceğimizin sözünü veriyorum” dedi.

Kulüp Başkanı Gürhan Dölek yaptığı konuşmasında, “Akdeniz’in güneşi olarak tanımlayabileceğimiz; tarımsal üretim çeşitliliği, tarihi ve kültürel zenginlikleri, turizm arz potansiyeli, gelişmekte olan sanayi ve girişimcilik eğilimi ile kentleşme ve markalaşma yolunda büyük bir potansiyele sahip olan Silifke’nin tüm niteliklerini ve değerlerini harekete geçirmek, Silifke’nin tüm sosyal paydaşlarının yani hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Yerleşim yerlerinin kentleşmesinde ve markalaşmasında sportif faaliyetlerin etkin biçimde gerçekleştirilmesi ve ilçemizin temsil noktasında başarıyla tanıtılması büyük önem arz etmektedir diyen Dölek, “Bu amaçla kurulan ve desteklerinizle emin adımlar atarak yoluna devam eden Silifke İdmanyurdu Spor Kulübü, Silifke’mizden  başarılı  sporcular yetiştirme, ülkemizde sporun gelişimine katkıda bulunma hedefiyle 2007 yılında kurulmuştur. Kırmızı, Siyah ve Beyaz renklere sahip Kulübümüz, 2012 yılına kadar Futbol branşında faaliyetlerini sürdürmüş, 2012 yılından itibaren Voleybol Şubesini de aktif hale getirmiştir. 2016-2017 sezonunda emeğinin karşılığını almaya başlamış ve oldukça başarılı sonuçlara imza atmıştır.

Kulübümüz;  Minik erkeklerde il birincisi, Osmaniye’de yapılan gruplarda 2. olarak Bursa’da yapılan Türkiye finaline katılmıştır. Küçük erkeklerde ve Yıldız erkeklerde il birincisi olarak değişik illerde yapılan gurup maçlarına katılmıştır. Genç erkeklerde il ikincisi, ayrıca Kulübümüz Plaj Voleybolunda Kızlarda İl İkincisi, Erkeklerde İl Birincisi olarak Sinop’ta yapılan Türkiye Finaline katılıp Silifke’nin tanıtımına katkıda bulunmuştur. Bölgesel erkek liginde Şampiyon olan takımımız, Niğde’de yapılan terfi maçlarında da Şampiyon olarak TVF 2. ligine yükselmiştir. Sonuç olarak kulübümüz, 2016-2017 Sezonunda toplam 6 şampiyonluk, 3 ikincilik kupası alarak sezonu 9 kupayla tamamlamıştır. Kısa sürede elde edilen tüm bu başarılar, geleceğe umutla bakmamıza ve geride bıraktığımız süreçten gurur duymamıza vesile olmuştur.

Değerli konuklar, sportif faaliyetlere yapılan tüm yatırımların ve desteklerin; bireylerin beşeri, sosyal ve kültürel sermayelerinin artırımı noktasında büyük önem taşıdığı kanaatindeyiz. İnanıyoruz ki gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan kurtulduğu, fiziki ve ruhsal açıdan donanımlı hale geldiği, toplumsal hoşgörünün ve kenetlenmenin arttığı bir toplum yaratma noktasında sporun ve sporcunun önemi oldukça fazladır. Bu misyonla hareket ederek sorumluluklarımızın bilincinde, içinde bulunduğumuz toplumun gereksinimlerine hassasiyetle yaklaşabilmek amacıyla çalışmaya devam etmekteyiz. Biliyoruz ki bu güne kadar olduğu gibi bugünden sonra da desteğinizi görmek motivasyon kaynağımızı oluşturacaktır.

Kulübümüzün başarılarında büyük katkısı olan Kaymakamımız Sayın Şevket Cinbir öncülüğünde, sporcularımız ve antrenörlerimiz başta olmak üzere ilçe yöneticilerimize, basın mensuplarına ve siz değerli katılımcılara teşekkürü bir borç bilmekteyiz” dedi.

4602 defa okundu , , , kategorisinde, 22 Oca 2018 - 08:57 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz