SODES Projeleri Silifke’de Gerçekleşiyor

SODES Projeleri Silifke’de Gerçekleşiyor

SODES Projeleri Silifke’de Gerçekleşiyor

Ailem projesi kapsamında çalışan öğrenciler muhteşem bir Resim-Ebru sergisi açtı.

Kaymakam Şevket Cinbir; “Silifke Ailem Projesi’nin bir takvimi yok. 31 Aralık 2018’de bu senenin projesi için bir kapanış yapacağımız gibi, Bir Ocak 2019’da da yeni süreç için çalışmalara başlayacağız”dedi.

AİLEM PROJESİ KAPSAMINDA RESİM-EBRU SERGİSİ AÇILDI

Silifke Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen, Kalkınma Bakanlığı SODES tarafından finanse edilen Silifke Ailem Projesi kapsamında Resim-Ebru Sergisi açılışı yapıldı.

Silifke Halk Eğitim Merkezi’nde açılan sergiye, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, oda başkanları, daire müdürleri, sergide eserleri olan çocuklar ve velileri katıldı.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir; “Bu proje kapsamında gönüllülerin özverileriyle, fedakârlıklarıyla bu çocukların üzerinde bir farkındalık oluşturma amacına yönelik bu sürecin 2018 ayağını başarıyla tamamladık.

Silifke Ailem Projesi’nin bir takvimi yok. 31 Aralık 2018’de bu senenin projesi için bir kapanış yapacağımız gibi, 1 Ocak 2019’da da yeni süreç için çalışmalara başlayacağız. Bugün resim, ebru kursu almış öğrencilerimizin eserleri için buradayız. Bu güzel eserler için çocuklarımızın her birini tek tek tebrik ediyorum. Silifke Ailem Projesi Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen ve her daim yanımızda olan başta önceki dönem Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan, Mersin Valimiz Ali İhsan Su olmak üzere, gönüllü çalışan bütün öğretmenlerimize, kurslarımıza katılan çocuklarımıza ve ailelerine, destek olan herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Resim Öğretmeni Deniz Doğan yaptığı kale manzaralı tabloyu, Kaymakam Şevket Cinbir’e takdim etti. Program serginin gezilmesi ve ikramlarla son buldu.

318 defa okundu , , kategorisinde, 24 Ara 2018 - 09:52 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz