Veteranlar ve Masterler dostluk maçında berabere kaldı: 2-2

Veteranlar ve Masterler dostluk maçında berabere kaldı: 2-2

 

Bir zamanlar Silifke futboluna emek veren Silifke’nin Veteranlar ve Masterler takımları arasında düzenlenen dostluk maçında  dostluk kazandı. Maç süresince centilmence bir oyun sergileyen her iki takım sporcuları, 2-2 berabere biten maçta gençlere centilmenlik ve birlik ve beraberlik dersi verdi.

Silifke’nin futboluna değer katmış Gürsoy, Haluk, Murat Ateş, Helim, Edim Demir, Medcem Silifke Belediyespor takımının teknik direktörü Yılmaz Özlem, Aykut Bodur gibi isimlerinde yer aldığı maçta dostluk ön plana çıktı.

FUTBOLCULUK DUYGUSUNU EN İYİ YAŞAYANLARDANIZ

Veteranlar takımının başkanı Oktay Topçu futbolculuk duygusunu en iyi yaşayanların Veteranlar olduğunu belirterek, “Veteran turnuvaları; eskiden futbol oynamış ama yüreğindeki heyecanı kaybetmemiş futbolcular ile yeteneği olmasına rağmen çeşitli sebeplerle futbolcu olamamış fakat içindeki coşkuyu kaybetmemiş olanları yeşil sahada bir araya getiren bir organizasyondur. Böyle organizasyonlar zamanında birbirine rakip olmuş yahut ta aynı takımda oynamış eski arkadaşların buluşma noktasıdır. İş yaşamına yönelme mecburiyetinden dolayı çim sahanın kokusunu teneffüs edememiş olanların da yeni dostlar edinme ve bastırmak zorunda kaldığı futbolculuk duygusunu açığa çıkarma imkanı bulduğu yerdir” dedi.

SİLİFKE MASTERLER TAŞELİ YÖRESİNİN LİDERİDİR

Masterler takımının Çukurova bölgesini temsil ettiğinin altını çizen Takım Kaptanı Haluk Kaplan, “Taşeli yöresinin lideri olarak oluşturduğumuz ekibimiz katıldığımız turnuvalarda aynı zamanda tüm Çukurova Bölgesi’ni temsil etmektedir. Biz Yeni Masterler kulübü olarak oluşturduğumuz güçlü kadromuz ile tüm turnuvaların göze hoş gelen futbol oynayan takımıyız. Aynı zamanda her daim şampiyonluğun en güçlü adayıyız” diye konuştu.

SİLİFKE’DE FUTBOLUN GELİŞİMEN KATKI SUNACAĞIZ

Silifke’de futbolun gelişmesi adına önemli katkılar sunacaklarını kaydeden Gürsoy Turan ise, “Yaptığımız işin sportif bir faaliyet olması özelliğinin yanında sosyal ve kültürel anlamda da üstlendiğimiz misyonun farkındayız. Bundan sonraki dönemde de yönetim kurulu ve futbolcu grubu birlikteliği içerisinde yeni başarılarla birlikte Silifke’de futbolun gelişimine, turnuvalarda ise bir turizm elçisi kimliği ile şehrimizin tanıtımına katkıda bulunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

1267 defa okundu , , , kategorisinde, 05 Mar 2018 - 09:08 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz