Yeşilovacık ve Işıklı’ya Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı

Yeşilovacık ve Işıklı’ya Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı

Yeşilovacık ve Işıklı’ya Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı

Merkez Göksu ve Saray Mahallesi’nde bazı evleri su bastı Atatürk Evi önündeki yolda biriken suda araçlar mahsur kaldı,

Silifke’de yarım saat yağan şiddetli Dolu ve Yağmur, çiftçilerimizin hayatını  olumsuz şekilde etkiledi. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu dan Yeşilovacık ve Işıklı mahallesindeki cam seralara  büyük zarar verdi.

Silifke’de etkili olan dolu ve şiddetli yağmur, cam seraları kırıp, su birikintilerinin oluşmasına neden oldu. Silifke ilçe merkezinde etkili olan sağanak yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Logarlar taşıp, yollarda büyük su birikintileri oluştu, trafik akışında ise aksamalar meydana geldi.

Silifke ilçesi Saray Mahallesi’ndeki Atatürk Evi önünde yolda biriken suda bazı araçlar mahsur kaldı, vatandaşlar da evlerinden çıkamadı. Belediye ekipleri, suyun tahliye edilmesine yönelik çalışma başlattı.

ÇEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DOLU CAM SERALARI TAMAMEN KIRDI

Silifke İlçesi Yeşilovacık ve Işıklı mahallelerinde etkili olan ve yarım saat devam eden dolu yağışı nedeniyle salatalık seraları büyük zarar gördü. Yaşanan dolu afetinden dolayı seralar tamamen kullanılamaz hale geldi.

Seralarının camlarının neredeyse tamamının kırıldığını ifade eden Salatalık üreticileri, “Sabaha karşı 04:00 sularında başlayan ve neredeyse ceviz büyüklüğünde yağan dolu yağışı tüm seralarımızın camlarını kırdı. Yaklaşık 150-200 dönüm salatalık serası zarar gördü. Bir dönüm seranın sadece cam maliyeti 3035 bin TL’yi buluyor. İçindeki fidenin masraflarını da hesap edince her bir dönüm serada ortalama 40 bin TL zarar var. Devletimizden bizlere yardım etmesini bekliyoruz” dedi.

Öte yandan Yeşilovacık mahallesinde dolu ve yağıştan dolayı dağlardan akan çamurlu su yolları kapladı. Ekipler yolların çamurdan temizlenmesi için çalışma başlattı.

127 defa okundu , , kategorisinde, 03 Ara 2018 - 09:06 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz