Yunanistan’da Uluslararası Festivale katılan Halkoyuncularımız Silifke’ye Döndü 

Yunanistan’da Uluslararası Festivale katılan Halkoyuncularımız Silifke’ye Döndü 

 

Yunanistan’da Uluslararası Festivale katılan Halkoyuncularımız Silifke’ye Döndü

Silifke Halk Eğitimi merkezi büyükler Halk oyunları grubu, 1-5 Eylül tarihleri arasında Yunanistan’ın Selanik- Stavros Uluslararası folklor festivaline katıldı. Halkoyunları grubumuz Selanik’te Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evini de ziyaret etti.

Silifke Halk Eğitimi Merkezi Büyükler Halk oyunları grubu 1-5 Eylül Yunanistan Selanik- Stavros Uluslararası folklor festivaline katıldı. Silifke Halk Eğitimi Merkezi büyükler Halk oyunları grubu ilk önce Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ederek duygulu anlar yaşadılar.  Halkoyunları gruplarının Atatürk evini ziyaretleri sırasında Silifke Büyükler Halk Oyunları yöresel kıyafetlerini giyerek bir ilki gerçekleştirdi.  Festivalde en büyük ilgiyi çeken grup Silifke Büyükler Halk Oyunları Grubu oldu. Seyahatlerde hiçbir yerden maddi destek almayan Silifke Büyükler Halk Oyunları Grubu Sorumlusu Kemal Ateş, “Silifke Halk Eğitimi merkezi büyükler Halk oyunları grubu olarak 1-5 Eylül Yunanistan Selanik- Stavros Uluslararası folklor festivaline katıldık.

Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ettik ve tüm grup çok duygulu anlar yaşadı. Halkoyunları grupları nın Atatürk evini ziyaretlerinde biz Silifke Büyükler Halk Oyunları grubu olarak bir ilki gerçekleştirdik. Tüm grup üyelerimiz üşenmeden Halk Oyunları kıyafetimizi giyerek ziyaret ettik ve resim çektirdik. Festivalde en büyük ilgiyi yine her zaman olduğu gibi Ekibimiz aldı. Bu ve önceki seyahatlerimizin tüm masraflarını hiçbir yerden maddi destek almadan herkes kendi masraflarını kendisi karşılayarak ve grup üyelerinden çalışanı, emeklisi, ev hanımı, iş adamı olarak çok büyük özveri ve emek vererek hazırlandık Vatanımızı ve Silifke’mizi en iyi şekilde gururla temsil ettik. Bize her Zaman desteklerini esirgemeyen eski Kaymakamımız Sayın Şevket Cinbir beyefendiye, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Sezer Beye ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Halil İbrahim Ateş Beye tüm grup üyelerimiz olarak teşekkür eder saygılar sunarız” dedi.

4 defa okundu , , kategorisinde, 11 Eyl 2019 - 09:55 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz